Letní obuv

Co můžete nakreslit na téma boty s dětmi ve věku 3 let?

Shrnutí OOD na kreslení v 1. juniorské skupině „Boots“
osnova lekce kreslení (mladší skupina) na dané téma

Přehled organizovaných vzdělávacích kreslířských aktivit na téma „Boot“ pro děti 2-3 roky.

Cíl: rozvoj pohybových akcí v netradiční kresbě.

a) vizuální: naučit samostatnou kresbu barvami;

b) technické: předat dětem znalosti o způsobu kreslení prsty podle předlohy.

Seznamte děti s pojmem „pár“ a obecným pojmem „boty“.

Vývojové: rozvíjet schopnost vytvářet otisky v určité vzdálenosti od sebe, ujasňovat a upevňovat znalosti o barvách, rozvíjet vizuální a nápadité myšlení a jemnou motoriku rukou.

Výchovné: rozvíjet zájem a kladný vztah ke kreslení, pěstovat zájem o spolutvoření s učitelkou a ostatními dětmi.

Přípravné práce: Zkouška obrázků „Boty“, didaktická hra „Najdi pár“, čtení básně E. Blagininy „Vím, jak se obouvat“, hra prstů „Velké nohy jdou po silnici“, samostatná práce „Šněrování bota“.

Materiály: hotové formy „Boot“ z papíru na kreslení (podle počtu dětí), prstové barvy různých barev, ubrousky – podklady pro kreslení, vlhčené ubrousky, hotové „botičky“ – vzorek, truhla, jedna dětská bota, jedny boty, jedny tenisky)

  1. Úvodní část: Moment překvapení „Co je v truhle?“

Učitel vyzve děti, aby se podívaly do truhly a podívaly se, co v ní je. (Boty, boty, tenisky.)

Pedagog: Co je to za chlapy? Jak to nazvat jedním slovem? To jsou boty.

Pedagog: Kluci, podívejte, tady jsou ještě holínky (papírová forma). Ach, jedna bota je tak krásná, ale zbytek je takový ponurý, něco jim chybí.

Zajímavé:  V Istanbulu se ucpávají dámské letní boty.

Děti: Musíme je ozdobit.

Pedagog: Dobrý nápad, ozdobíme kozačky – nakreslete na ně barevné puntíky. A nahoře nakreslíme krásný pruh.

Paní učitelka rozdává dětem holínky. Na stole jsou barvy s otevřenými víčky.

Pedagog: Podívejte, chlapi, jaké barvy jsou na stole?

Děti: Červená, zelená, modrá, žlutá.

Pedagog: Abychom mohli spolupracovat, musíme se dohodnout, kdo bude malovat jakou barvou.

Děti si vyberou barvu a souhlasí.

Pedagog: Mirone, jakou barvu má barva ve vaší sklenici? (Odpovědět).

Jakou barvu máš, Polina? (Odpovědět).

  1. Samostatná práce dětí.

Pedagog: Klidně ponořte jeden prst do barvy a nakreslete navrch pruh. Pak nakreslete puntíky. Malujte opatrně, abyste barvu nerozmazali.

  1. Rozbor dětských prací:

Pedagog: Kluci, co jsme dnes dělali?

Děti: Zdobené holínky.

Pedagog: Líbilo se ti to? (Odpovědi dětí).

Pedagog: Výborně! Zkusili jsme! Podařilo se nám dohodnout, kdo jakou barvu vybral. Chcete, aby rodiče viděli vaše krásné holínky? (Odpovědět). Navrhuji vyvěsit díla na výstavě. Souhlasíš? (Odpověď dětí).

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button